Aktualności
środa, 05 lipiec 2017 06:26

Prace związane z budową przejazdów awaryjnych na DTŚ - od 5 lipca 2017r

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, na podstawie informacji uzyskanych z firmy Eurovia Polska S.A. – generalnego wykonawcy odcinka Z3, Z4 DTŚ w Zabrzu, że od dnia 5 lipca 2017 r. na Drogowej Trasie Średnicowej w niżej wymienionych miejscach prowadzone będą prace związane z budową przejazdów awaryjnych:

  1. Przed zjazdem na rondo Sybiraków (na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej):
    • jadąc w kierunku Gliwic – przejezdny będzie jeden pas ruchu,
    • jadąc w kierunku Katowic – przejezdne będą dwa pasy ruchu.
  2. Przed granicą administracyjną miast Gliwice-Zabrze (przed tablicą zmiennej treści):
    • jadąc w kierunku Gliwic – przejezdny będzie jeden pas ruchu;
    • jadąc w kierunku Katowic – przejezdne będą dwa pasy ruchu.

 

Wyżej wymienione prace przewidziane są do zakończenia pod koniec lipca bieżącego roku, po czym rozpoczną się prace związane z naprawą deformacji nawierzchni jezdni.  W pierwszym etapie wyłączona z ruchu pojazdów zostanie północna jezdnia Drogowej Trasy Średnicowej, a po zakończeniu prac na w/w części DTŚ wyłączona z ruchu pojazdów zostanie część południowa.

W czasie wyłączenia z ruchu jednej jezdni DTŚ, ruch pojazdów odbywał się będzie w obydwu kierunkach drugą jezdnią. Przywrócenie ruchu pojazdów na obydwu jezdniach DTŚ przewidziane jest po około 3 miesiącach.

O szczegółach związanych z wyłączeniem z ruchu jezdni północnej i południowej oraz związanymi z powyższym utrudnieniami w ruchu poinformujemy w stosownym czasie.

 

Proszę użytkowników drogi o dostosowanie się do wprowadzanych tymczasowych ograniczeń w ruchu na w/w odcinku Drogowej Trasy Średnicowej.

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newslatter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: