Aktualności
poniedziałek, 17 lipiec 2017 09:52

Tour de Pologne informacja o zmianach w ruchu

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 1 sierpnia 2017 r. na terenie miasta Zabrze odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

 1. Od wczesnych godzin rannych (od godz 05:00) do późnych godzin nocnych (do ok. 23:00) całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
  • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z Gliwicami do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej do ul. Piłsudskiego do ul. Gen de Gaulle'a;
  • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty.
  • ul. Gen de Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków
   UWAGA!!!
   Na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem w czasie pomiędzy odbywającymi się po trasie wyścigami.

  • odcięcie od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;

  • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską.
   W ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.
 2.  

 3. Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).


 4. Drogowa Trasa Średnicowa będzie dostępna dla ruchu w obydwu kierunkach w obszarze miasta Zabrze, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu na rondo Sybiraków oraz bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.


 5. Do godziny 17:00 utrzymany zostanie ruch kołowy na ul. Winklera (wyłącznie w kierunku ronda) z wjazdem na DTŚ w kierunku Katowic i wyjazdem z ronda do ul. Matejki (w kierunku ul. 3 Maja).


 6. ul. Legnicka i ul. Makoszowska będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 17:00.
  Dopuszczenie w/w dróg do ponownego ruchu nastąpi po przejechaniu wyścigu, tj. około godziny 19:00 (odcięte od ruchu będą również drogi krzyżujące się z w/w ulicami).


 7. Od około godz. 17:00 do około 19:00 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie wjazd z ul. 3-go Maja w ul. Makoszowską.


 8. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen de Gaulle'a od ul. Goethego do ul. Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle'a do ul. 3 Maja.


 9. Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu objęte zostaną patrolami służb mundurowych (Policja, Straż Miejska).Zmiany przebiegu tras autobusów w granicach miasta Zabrze w dniu 1 sierpnia 2017 r. w związku z 74. TOUR DE POLOGNE:  • Linia 23 - kierunek Katowice od 05:00 do 23:00
   Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle'a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i powrót na stałą trasę na Paderewskiego.
  • Linia 23 - kierunek Zabrze Goethego od 05:00 do 23:00
   Trasa: Ruda Śląska, Zabrze Paderewskiego, następnie trasą zastępczą 3 Maja, Roosevelta i Gen. de Gaulle'a i dalej po stałej trasie do Goethego.
 1.  

  • Linia 32 - kierunek Gliwice Łabędy od 05:00 do 23:00
   Trasa: zabrze Goethego następnie trasa zastępcza Gen de Gaulle'a, Wolności, Knurowska do granic z Gliwicami.
  • Linia 32 - kierunek Zabrze Goethego od 05:00 do 23:00
   Trasa zastępcza od granicy z Gliwicami - Knurowska, Wolności, Gen. de Gaulle'a i do Goethego
 2.  

  • Linia 199 - kierunek Kochłowice od 05:00 do 23:00
   Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle'a, następnie trasą zastępczą Roosevelta i 3 Maja dalej po stałej trasie do Kochłowic.
  • Linia 199 - kierunek Zabrze Goethego od 05:00 do 23:00
   Trasa: Kochłowice, Zabrze Sikorskiego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle'a po stałej trasie do Goethego.
  • Linia 720 - kierunek Zabrze Goethego (przez Zabrze Szpital) od 05:00 do 23:00
   Trasa: Zabrze Goethego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta, Gen. de Gaulle'a, Wolności i dalej Trocera po stałej strasie do Goethego.
  • Linia 720 - kierunek Zabrze Goethego (przez Plac Teatralny) od 05:00 do 23:00
   Trasa: Zabrze Goethego, Plac Teatralny dalej po stałej trasie do Zabrze Trocera, następnie trasą zastępczą Wolności, Gen. de Gaulle'a, Roosevelta, 3 Maja do Goethego.
 3.  

  • Linia 47 - Kierunek Szczygłowice od 05:00 do 23:00
   trasa: Zabrze Goethego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej stałą trasą (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
  • Linia 47 - kierunek Zabrze Goethego od 05:00 do 23:00
   Trasa: zabrze 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i Gen de Gaulle'a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
 4.  

  • Linia 47 - kierunek Szczygłowice od 17:00 do 19:00
   Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego – do granicy z Rudą Śląską (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
  • Linia 47 - kierunek Zabrze Goethego od 17:00 do 19:00
   Trasa: zastępcza od granicy z Rudą Śląską, Paderewskiego, 3 Maja, Roosevelta i Gen. De Gaulle’a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
 5.  

  • Linia 111 - kierunek Makoszowy Oświęcimska od 05:00 do 23:00
   Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej po stałej trasie do Makoszowy Oświęcimska.
  • Linia 111 - kierunek Helenka ELZAB od 05:00 do 23:00
   Trasa: po stałej trasie do 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.
 6.  

  • Linia 111 - kierunek Makoszowy Oświęcimska od 17:00 do 19:00 Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego do Kończyce Beskidzka (koniec trasy!)
  • Linia 111 - kierunek Helenka ELZAB od 17:00 do 19:00
   Od przystanku początkowego Makoszowy Oświęcimska do przystanku Kończyce Beskidzka linia nie kursuje!
   Trasa: od Kończyce Beskidzka, Paderewskiego, następnie trasą zastępczą 3 Maja, Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.

 

Trasa Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co również ma wpływ na zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze. Wszelkie szczegółowe dane pozyskać można w KZK GOP.

 

W dniach 31 Lipca i 1 Sierpnia 2017 roku w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Zabrzu uruchomiona zostanie infolinia pod numerem telefonu (32) 3733560, z pośrednictwem której można będzie uzyskać szczegółowe informacje dotyczące utrudnień na drogach oraz proponowanych drogach alternatywnych, w zawiązku z odbywającym się w dniu 01.08.2017 roku wyścigiem.

 

Plan przebiegu tegorocznego Tour de Pologne można pobrać poniżej

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZD przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZD realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: