Aktualności
czwartek, 20 lipiec 2017 12:45

Informacja KZK GOP dotycząca funkjonowania komunikacji publicznej na terenie Miasta Zabrze na dzień 01.08.2017r.

W związku z wyścigiem kolarskim 74. TOUR DE POLOGNE 2017", którego trasa w dniu 01.08.2017 r. (wtorek) podczas 4. etapu ZAWIERCIE – ZABRZE będzie przebiegała na terenie KZK GOP m.in. przez KNURÓW, GLIWICE, GIERAŁTOWICE informujemy, że w ww. dniu w godzinach od ok. 16.00 do ok. 19.30 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego ulic na terenie ww. miejscowości, po których będzie przebiegała trasa wyścigu.

W tym czasie ze względu na brak możliwości przejazdu, obszar tych miejscowości będzie obsługiwany w ograniczonym zakresie przez linie autobusowe KZK GOP Katowice.

Poniższe linie autobusowe będą funkcjonowały na terenie wymienionych gmin w podanych godzinach według poniższych zasad:

 

 • KNURÓW w godzinach od ok. 16.00 do ok. 19.15,
 • GLIWICE w godzinach od ok. 16.30 do ok. 19.15,
 • GIERAŁTOWICE w godzinach od ok. 16.30 do ok. 19.30,
 • ZABRZE w godzinach od ok. 17.00 do ok. 19.00 (rejon ulicy Roosevelta i de Gaulle’a będzie zamknięty dla ruchu od ok. 5.00 do ok. 23.00),

   • Linie nr: 23, 47, 111 i 119 w centrum ZABRZA w godzinach od ok. 5.00 do ok. 23.00 będą kursowały w obu kierunkach trasą objazdową od ulicy de Gaulle’a, ulicami: Roosevelta i 3 Maja z tymczasową obsługą przystanku: „ZABRZE Jagiełły” przy ulicy 3 Maja, ale bez obsługi przystanków: „ZABRZE Gen.de Gaulle’a” przy ulicy de Gaulle’a, „ZABRZE Ślęczka” i „ZABRZE Hala Sportowa”,

   • linia okrężna nr 720 będzie kursowała w centrum ZABRZA w godzinach 5.00 – 23.00 na trasie skróconej, z przebiegiem od ulicy Trocera, ulicami: Wolności, de Gaulle’a, Roosevelta, 3 Maja do Goethego, bez obsługi przystanków: „ZABRZE Plac Słowiański”, ZABRZE Webera”, „ZABRZE Ogród Botaniczny [nż]”, „ZABRZE Stadion”, „ZABRZE Czołgistów”, „ZABRZE Struga”, „ZABRZE Matejki”, „ZABRZE Hala Sportowa”, „ZABRZE Ślęczka” i „ZABRZE Jagiełły”. Natomiast tymczasowo będą obsługiwane przystanki: „ZABRZE Damrota”, „ZABRZE de Gaulle’a” (przy ulicy Wolności), „ZABRZE Komenda Policji” i „ZABRZE Politechnika Śląska”.

   • linia nr 32 w ZABRZU w godzinach 5.00 – 23.00 będzie kursowała trasą objazdową w obu kierunkach od ulicy Sikorskiego, ulicami: Reymonta, Knurowską, Wolności, de Gaulle’a do ulicy Goethego, bez obsługi przystanków: „GLIWICE Sośnica Kopalnia”, „ZABRZE Os. Wyzwolenia”, „ZABRZE Stadion”, „ZABRZE Kościół Św. Józefa”, „ZABRZE Politechnika Śl.” i „ZABRZE Komenda Policji”. Tymczasowo będą obsługiwane przystanki: „GLIWICE Sośnica Reymonta”, „GLIWICE Sośnica Bema”, „GLIWICE Sośnica Cmentarz”, „ZABRZE Maciejów Kondratowicza”, „ZABRZE Słowackiego”, „ZABRZE Plac Słowiański”, „ZABRZE Damrota” i „ZABRZE de Gaulle’a”.

   • linia nr 47 w godzinach 17.00 - 19.00 będzie kursowała w obu kierunkach trasą objazdową, bez obsługi dzielnicy Makoszowy w ZABRZU, tj. od ulicy 3 Maja, ulicami: Paderewskiego, Chudowską, Zabrską, Szkolną, Dworcową, Chudowską, Zwycięstwa, Korfantego do ulicy Roboty. W Zabrzu nie będą obsługiwane przystanki: „ZABRZE Os. Janek”, „ZABRZE Makoszowy Koksownia”, „ZABRZE Makoszowy Pętla”, „ZABRZE Makoszowy Strzelnica [nż]”, „ZABRZE Makoszowy Legnicka” i „ZABRZE Makoszowy Pomnik”.

   • Linia nr 111 w godzinach 17.00 – 19.00 będzie kursowała bez obsługi dzielnicy Makoszowy w ZABRZU , tj. na trasie skróconej do przystanku „ZABRZE Kończyce Beskidzka”, gdzie po nawrocie ulicami: Sitki i Miłą powróci na swoją planową trasę.

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newslatter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: