Aktualności
wtorek, 16 lipiec 2019 09:11

Zmiana kursowania linii autobusowych nr 47 i 111

W nawiązaniu do wcześniejszych informacji o remoncie przez PKP SA przejazdu kolejowego w Makoszowach, przekazujemy informację ZTM o zmianach w kursowaniu linii autobusowych nr 47 i 111.

 

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z planowaną przebudową przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Makoszowskiej w Zabrzu-Makoszowach, w okresie od 15 lipca do 11 września 2019 r. autobusy linii nr 47 i 111 będą kursowały według tymczasowej organizacji ruchu.

Będzie ona polegała na przerwaniu tras obu linii w rejonie przejazdu kolejowego. Linia nr 47 będzie kursowała w obu kierunkach w dwóch relacjach:

  • relacja o tymczasowym numerze 247: Zabrze GoethegoZabrze Makoszowy Pętla;
  • relacja o numerze 47: Zabrze Makoszowy GawronaKnurów Szczygłowice Kopalnia.

Obie linie zostały ściśle skoordynowane, aby możliwe były przesiadki pomiędzy nimi. Jedynie w kursach wyjazdowych i zjazdowych autobusy linii nr 47 będą kursowały w relacji bezpośredniej: Zabrze GoethegoKnurów Szczygłowice Kopalnia, ale po trasie objazdowej, przebiegającej od przystanku Zabrze Makoszowy Pętla, gdzie po nawrocie, trasa będzie przebiegała na terenie Zabrza ulicami: Makoszowską, Beskidzką, Paderewskiego, Kokota i Chudowską oraz w gminie Gierałtowice ulicami: Zabrską, Gliwicką (DK 44) i Makoszowską (DW 921), a następnie w Zabrzu ulicą Legnicką (DW 921) do przystanku tymczasowego Zabrze Makoszowy Gawrona, gdzie po nawrocie linia będzie kontynuowała kursy trasą planową. Na ww. trasie objazdowej autobusy linii nr 47 będą obsługiwały wszystkie istniejące przystanki autobusowe. 

Natomiast trasa linii nr 111 zostanie skrócona do relacji Zabrze Helenka ElzabZabrze Makoszowy Pętla, a dojazdy do pozostałej części dzielnicy Makoszowy, po przesiadce, umożliwi linia nr 47.

W przypadku przesiadki:

  1. z tymczasowej linii autobusowej nr 247 (relacja Zabrze Goethego – Zabrze Makoszowy Pętla) na linię autobusową nr 47 (relacja Zabrze Makoszowy Gawrona – Knurów Szczygłowice Kopalnia)
  2. z linii autobusowej nr 111 (relacja Zabrze Helenka Elzab – Zabrze Makoszowy Pętla) na linię autobusową nr 47 (relacja Zabrze Makoszowy Gawrona – Knurów Szczygłowice Kopalnia)

do kontynuowania podróży uprawniać będzie bilet (na właściwą liczbę miast/gmin) skasowany w pojeździe, w którym podróż została rozpoczęta. Zasada ta obowiązywać będzie również w relacjach odwrotnych.

źródło: strona ZTM

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: