Aktualności
piątek, 24 kwiecień 2020 09:53

"Przed wyjazdem komunikacją zbiorową sprawdź rozkład jazdy!!!"

Szanowni Państwo,

przypominamy o konieczności sprawdzenia aktualnego rozkładu jazdy autobusu lub tramwaju przed udaniem się na przystanek. ZTM publikuje na bieżąco zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji zbiorowej. W ostatnich dniach zmiany takie są wprowadzane na obszarze metropolii codziennie. Nowe komunikaty są też codziennie publikowane na stronie głównej ZTM pod adresem: https://www.metropoliaztm.pl

Poza tym ZTM publikuje wszystkie wprowadzone dotychczas zmiany związane z pandemią. Są one dostępne pod stałym adresem: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1690/.

Na obszarze Zabrza zmiany dotyczą dotychczas kilkunastu linii autobusowych i wszystkich linii tramwajowych. Kursowanie linii tramwajowych nr 11 i 30 zostało zawieszone. Kursowanie linii autobusowej nr 270 zostanie zawieszone od 27.04.2020 r. tj. od najbliższego poniedziałku. W załączniku przekazujemy przykładowo informacje o zmianach w kursowaniu komunikacji zbiorowej na obszarze Zabrza wg stanu na dzień 24 kwietnia br. Informacja zawiera również zmiany, które wejdą w życie w najbliższych dniach, do 29 kwietnia włącznie. 

 

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: