Co i jak
załatwić?
  1. Wypełnij wniosek NZP-08 o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego drogi publicznej w celu usunięcia awarii urządzeń niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego (gminnej, powiatowej, wojewódzkiej, krajowej).
  2. Wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami złóż w biurze podawczym MZDiII przy ul. Kasprowicza 8 w Zabrzu lub prześlij pocztą. W celu prawidłowej i szybkiej realizacji powyższego zgłoszenia prosimy także o zgłaszanie robót w formie pisemnej na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z kopią na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na numer (32) 277-68-01.

 

 

  1. Opłaty:
    Czynność niniejsza (wydanie zezwolenia) zwolniona jest z opłaty skarbowej na podstawie art. 3 ustawy o opłacie skarbowej (Dz.U.2018, poz.1044 ze zmianami) zgodnie z załącznikiem do niniejszej ustawy (część III pkt. 44 ppkt 8).

    W przypadku reprezentowania inwestora przez pełnomocnika dodatkowo należy uiścić opłatę skarbową za pełnomocnictwo w wysokości 17,00 zł – zgodnie z ustawą o opłacie skarbowej (Dz.U.2018, poz.1044 ze zmianami). Opłatę skarbową można uiścić gotówkowo w kasie organu podatkowego przy ul. Wolności 286 w Zabrzu lub bezgotówkowo na jego rachunek ING Bank Śląski - nr 29 1050 0099 6483 2206 0000 0000.
  2. Informacji udziela:
    Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, ul. Kasprowicza 8, 41-803 Zabrze, Zespół ds. zajęcia pasa drogowego, tel. (32) 27-76-821.
  3. Tryb odwoławczy:
    Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach za pośrednictwem MZDiII w terminie 14 dni od doręczenia.
  4. Pouczenie:
    • W przypadku konieczności usunięcia awarii na urządzeniach oświetlenia ulicznego, które jest elementem wyposażenia drogi, zajmujący otrzyma nieodpłatną zgodę na prowadzenie robót.
    • Art. 40 ust. 14b Za wejście w teren pasa drogowego, bez zawiadomienia zarządcy, przekroczenie ustalonego terminu i powierzchni zajęcia pasa drogowego zarządca drogi wymierza karę pieniężną zgodnie z art. 40 ust. 12 ustawy z dnia 21.03.1985r. o drogach publicznych (Dz.U.2018, poz.2068).
    • Art. 40 ust. 15 Zajmujący pas drogowy jest obowiązany zapewnić bezpieczne warunki ruchu i przywrócić pas drogowy do poprzedniego stanu użyteczności w określonym terminie.